ZE SVĚTA

Lewis Collins známý jako Bodie ze seriálu Profesionálové uměl znakový jazyk

Lewis Collins se proslavil jako detektiv Bodie ve známém britském seriálu Profesionálové, který se poprvé vysílal v roce 1977. Věděli jste, že když se dostal k herectví, tak se díky tomu naučil britský znakový jazyk (BSL)?

Dětství Lewise Collinse

Lewis Collins se narodil do chudé rodiny. Jeho otec z něj chtěl mít hudebníka, protože sám hrával po večerech v kapele. Jenže Lewise hudba nebavila, spíše ho zajímaly zbraně a hry na vojáky. 

Lewis Collins

Život po škole

Po škole se k velkému překvapení ostatních vydal na dráhu kadeřníka. V práci se začal stýkat se známými zpěváky. Spřátelil se s Mikem McCartneym (bratr slavného zpěváka Paula McCartneyho ze skupiny Beatles). Díky této známosti se málem stal jejich bubeníkem. Nevyšlo to, místo bubeníka dostal někdo jiný. Lewise to ani nijak nemrzelo, protože hrál v jiných kapelách. Díky tomu se proslavil, ale taky poznal, že sláva není věčná. Jeho kapela, ve které hrál, se rozpadla. Poté vystřídal různá povolání. Až jednoho dne slyšel v rádiu rozhlasovou hru (tj. forma vysílání, při kterém se dají použít různé zvuky – hudba, dialogy a přes ně se vypráví libovolný příběh). Pomyslel si, že herectví musí být jednoduché povolání, a tak se přihlásil do školy dramatického umění. Tam se setkal s dětmi se sluchovým postižením – začal je vyučovat pohybový rozvoj. Pro plynnou komunikaci s neslyšícími se naučil BSL.

Seriál Profesionálové

Později se dostal do povědomí lidí jako Bodie ve známém britském seriálu Profesionálové. Lewis také málem dostal roli jako agent James Bond, ale nakonec z toho sešlo. Režisérovi se zdálo, že je Lewis moc agresivní a násilnický. A tak role profesionála Bodieho zůstala jeho nejznámější. 

Zleva Martin Shaw a Lewis Collins v seriálu Profesionálové

Zemřel ve věku 67 let v roce 2013 na rakovinu. Po sobě zanechal tři syny a manželku.

 

Zdroj, foto: Dailymail.co.uk, Dotyk.cz, Themcelebrity.wordpress.com

Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close