ZE SVĚTA

Letuška zpříjemnila let neslyšící dívce, která poprvé cestovala sama letadlem

Neslyšící dívka letěla poprvé sama letadlem a ze své cesty byla nervózní. Bála se, jestli cestu zvládne, jestli kvůli omezené komunikaci něco nezmešká… Naštěstí tu pro ni byla letuška se srdcem na správném místě.

Kam Ashley cestovala?

Neslyšící Ashley Ober (16 let) z Marylandu cestovala z Baltimore (město v Marylandu) do Rochesteru (Město ve státu New York). A protože letěla Ashley poprvé, byla ji dokonce povzbudit i letuška. 

Stát Maryland v USA

Letušky vstřícné gesto

Cestování letadlem poprvé samostatně je zkouškou nezávislosti, ale u hodně lidí to může budit obavy a strach. To, jak se letuška od letecké společnosti Delta, zachovala k Ashley, si získalo srdce mnoha uživatelů sociálních sítí… Na papírek letuška napsala: „Ahoj, dobrý den Ashley, jmenuji se Janna a budu tvou letuškou pro dnešní let na JFK (John F. Kennedy). Nad hlavou máš dva knoflíky. Ten první – žlutý ovládá světlo na čtení a ten druhý – velký šedivý s obrázkem postavy můžeš použít k přivolání, když budeš něco potřebovat.“ Potom jí letuška vysvětlila, kde je nejbližší nouzový východ v letadle.

Matka dívky napsala: “Moje dcera je neslyšící a poprvé letěla sama! Letuška jí v letadle podala papírek s tímto vzkazem! Delta (letecká společnost) to dělá úžasně!“

Letecká společnost Delta

Letecká společnost Delta prohlásila, že jsou hrdí na citlivý přístup letušky, která zajistila, aby se cestující cítil vítaný. Jejich cílem je zajistit cestování snadné pro všechny.

Zdroj, foto: Timesnownews.com, Pixabay.com
Editor: N.Eva

Back to top button
Close