Z DOMOVA

Kroměříž hostila Hry bez hranic

Více než 200 dětí a dospělých se sešlo 2. června při letošních Hrách bez hranic v Kroměříži. Zábavný program pro děti i dospělé připravila organizace 3Dimenze – Moravské centrum znakového jazyka ve spolupráci se spolkem Pro Kroměříž.

Hlavní organizátoři a pomocníci byli neslyšící. Program pro děti zajišťovaly dobrovolnice, které umí pouze základy znakového jazyka.

Akce se konala na sportovišti Základní školy Zachar. Tématem letošního setkání byla ZOO, proto se ve čtyřčlenných týmech utkali například Krtečci, Bílí delfíni, Berušky, Orli či Bílí lvi. Soutěžilo se v disciplínách, které si kladly za cíl hlavně pobavit.

Vítězem her se stal tým Slonů, na dalších místech skončili Tučňáci a Žabičky. Ocenění pro nejkrásnější kostým získal tým Koal.

Snahou organizátorů bylo vytvořit bezbariérové komunikační prostředí tak, aby se v něm všichni účastníci cítili příjemně. Hry bez hranic jsou zaměřeny na posílení vztahů napříč všemi zúčastněnými skupinami bez ohledu na stav sluchu. Cílem je především podpořit neslyšící dětí, jejich sebevědomí a touhu být v životě úspěšní.

Zdroj: Text a foto: Martin Kulda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close