Konického triatlonu se zúčastnil také nedoslýchavý reprezentant v orientačním běhu Josef Procházka

0

Rok s rokem se sešel a v Konici u Prostějova se opět konal tradiční triatlon, kterého se zúčastnil člen sportovního klubu Skivelo Olomouc Josef Procházka, nedoslýchavý reprezentant v orientačním běhu.

Konicky triatlon - Josef 01
Josef Procházka, nedoslýchavý reprezentant v orientačním běhu

V sobotu 25. července se na start postavilo o jednoho závodníka méně než loni, bylo jich 49. Bohužel zranění achillovky nedovolilo start nedoslýchavému Františkovi Kocourkovi, reprezentantovi v cyklistice a běhu na lyžích, který tak nemohl obhájit loňskou šestou příčku. Koucourek tak jel letos jen rekreačně na kole jako Pepův “superdomestik”. Navíc Pepovi opravil jeho retro silničku z roku 1995, a tak si Pepa mohl naplno užít závodění.

Konicky triatlon - Josef 04

Na závodníky čekalo 800 metrů plavání, 45 kilometru jízdy na kole a na závěr si závodníci ještě zaběhli 7,2 kilometru. Josef Procházka se vloni tohoto triatlonu také zúčastnil a po krizi na kole se umístil na 36. místě. Letos si o mnohem více příček polepšil a s časem 2 hodiny 26 minut a 41 vteřin se umístil  na 17. místě. Oproti loňsku se tak zlepšil asi o 40 minut.

Konicky triatlon - Josef 03

I v zimě se konal Konický triatlon, zvaný Konický Yeti. Triatlon sestával z běhu na lyžích, běhu a střelby. Tenkrát se ze sluchově postižených závodníků nejlépe umístil František Kocourek, který do cíle dorazil jako druhý.