Konalo se první kolo Evropského poháru neslyšících na horských kolech v Itálii

0

O víkendu 6. – 7. května se konalo první kolo Evropského poháru neslyšících na horských kolech v Itálii. Byla zde hojná účast závodníků z různých států, jako například Maďarska, Belgie, Německa, Rakouska, Slovenska, Itálie a České republiky. Náš stát reprezentovali neslyšící ze SK SKIVELO Olomouc, a to: Studýnka, Čapek, Vaszily a jediná žena Šuláková.

V sobotu 6. května se závodilo v disciplíně Cross Country v počtu 56 mužů a dvou žen. Okruh měl délku 4,2 km, kde muži absolvovali sedm okruhů a ženy čtyři okruhy.

Závod v kategorii mužů nejlépe dokončil Čapek, který získal zlato. Studýnka po pádu z kola dojel na třetím místě. Vaszily je na 24. místě a Šuláková v kategorii žen získala druhé místo.

V neděli 7. května následovala horská časovka do vrchu v délce 3,6 km s převýšením 355 m. Startovalo se po půl minutě a umístění bylo úplně stejné jako v předchozím dni. První místo obsadil Čapek, třetí Studýnka. Vaszily je na 30. místě a z žen Šuláková na druhém místě.

Aby toho nebylo málo, tak David Studýnka v pondělí 8. května vyrazil na závodní běh v Pravčici a získal opět krásné třetí umístnění z patnácti mužů.

Velká gratulace k výkonům a také k aktivnímu prodlouženému skivelovíkendu.
Zdroj: TZ, SK Skivelo Olomouc, František Kocourek