Kdo z neslyšících doběhl do cíle 5. ročníku Horské výzvy?

0

V pátek 8. srpna těsně před půlnocí byl odstartován pátý a zároveň poslední ročník závodu Horská výzva a to v oblasti Krkonoš v Peci pod Sněžkou. Zapojilo se do ní přes 800 běžců a mezi nimi i dvě dvojice neslyšících závodníků (Petr Hanuš + Mário Červinka, Lukáš Novák + Emil Sagula). Pro Petra Hanuše to byl třetí závod v tomto roce a pro ostatní kluky úplně první závod.

Zleva neslyšící závodníci: Červinka, Hanuš, Sagula, Novák

Po odstartování se neslyšícím klukům běželo poměrně dobře, počasí jim zatím přálo. Běhání v noci jim vůbec nevadilo, ba naopak to byl pro ně velký zážitek, hlavně díky magické atmosféře noci…

Před startem... "Doběhneme do cíle?"
Před startem… „Doběhneme do cíle?“

Při východu slunce jim ostře svítilo do očí a každou hodinu se zvyšovala teplota, až jim bylo velké horko.

Před „Luční boudou“ si Sagula natáhl lýtkový sval a aby toho nebylo málo, tak i Novákovi se stal úraz, zvrtnul si kotník. Kluci chtěli doběhnout závod se zaťatými zuby, ale v půli závodu už byla bolest tak silná, že už nemohli dále pokračovat, proto se rozhodli tento náročný závod vzdát.

Hanuš se Červinkou bojovali s velmi nerovným terénem, jehož převážnou část tvořily veliké kameny, a taky se museli vyrovnat s velikým převýšením (3458 m). Kvůli stále se zvyšující teplotě museli neustále pít, a proto chtěli co nejrychleji doběhnout do cíle.

Hanuš s Červinkou běží do cíle...
Hanuš s Červinkou běží do cíle…

Závod v délce 67 km se jim podařil doběhnout s velmi dobrým časem 12:29 hod. Petr Hanuš a Mário Červinka se umístili na krásném 65. místě ze 130 dvojic, z toho 30 dvojic závod nedokončilo.

Pro Nováka a Sagulu, kteří do cíle nedoběhli kvůli zraněním, to bude výzva pro další rok.

Zdroj: P. Hanuš