Kdo vyhrál ve fotbalovém přátelském zápase? Unie neslyšících Brno nebo slyšící Bolkova jedenáctka?

0

Bývalý vrcholový fotbalový útočník Petr Švancara, který kdysi hrál za klub Zbrojovka Brno se jednou zúčastnil přednášky v Unii neslyšících Brno. Po přednášce pak mluvil s právníkem Martinem Číhalem a oba napadla myšlenka uspořádat fotbalový zápas, kde by proti sobě nastoupili slyšící a neslyšící hráči. Ve spolupráci s Unií neslyšících Brno se pak domluvili na termínu a místě konání.

Společně
Unie neslyšících Brno (v hnědých tričkách) a Bolkova jedenáctka (ve žlutých tričkách)

A pak přišel den D. V sobotu 10. října se konal přátelský fotbalový zápas mezi fotbalisty Unie neslyšících Brno a Bolkovy jedenáctky. Na fotbalový zápas přišlo i hodně diváků, kolem 200. Za Unii neslyšících hrálo 18 neslyšících včetně jedné dívky Jany Poláčkové. Za Bolkovu jedenáctku hrálo 13 fotbalistů, z nichž někteří byli bývalí ligoví hráči.

Petr Švancara
Bývalý profesionální fotbalista Petr Švancara

Zápas se hrál dvakrát 30 minut a v zápase nebyl rozhodčí. Utkání zahájil Ivan Poláček, který pracuje ve výboru Unie neslyšících Brno. V prvním poločase Unie prohrávala 0:1, ale ve druhém poločase neslyšící hráči nabrali sílu a díky Petrovi Stehlíkovi dali dva góly. Vedli tak zatím 2:1. Pak dali Bolkováci druhý gól a remíza byla na světě. Kdo z nich nakonec vyhrál? Byla to Bolkova jedenáctka, která do konce zápasu dala třetí rozhodující gól a vyhrála 3:2.

stadion

Po zápase si pak dali přátelsky penalty, ve kterých byli lepší neslyšící hráči, kteří proměnili tři penalty díky Stehlíkovi, Mikulovi a Lištvanovi. Bolkova jedenáctka střelila jen dvě penalty. Lištvan vstřelil unikátní penaltu, nikoliv přímo do branky, ale míč se odrazil od břevna, dotkl se země, pak se zase odrazil od břevna a konečně padl gól. Sice bylo chladné počasí, ale lidi byli rádi, že se tahle akce konala. Poděkování patří organizátorům i Unii neslyšících Brno. Dík patří i všem divákům, kteří na fotbalovém zápase fandili.

Zdroj: Probošt, Lištvan