Kdo vyhrál na MČR neslyšících závod horských kol v Praze?

0

V neděli 27. dubna se konalo mistrovství České republiky neslyšících v závodě horských kol MTB XC v Praze – Řepy. Tyto závody pořádaly SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci s SK Cyklistů Praha a ČATHS .

Trať závodu byla velice technicky náročná, která ale odpovídala úrovní náročnosti trati např. na Mistrovství Světa, Olympiády a podobně. Na start se postavila šestice bajkerů, všichni ze Skivela a tři z nich závod nedokončili. Dva spadli a třetímu se v průběhu závodu projevili žaludeční nevolnosti.

Závod se jel na pět okruhů s celkovou délkou 21 km. Závod vyhrál Jan Čapek (41 let). Vítězný čas Čapka byl 1:02:53, za ním se ztrátou 1 minut a 51 sekund dojel František Kocourek a na třetím místě skončil David Studýnka se ztrátou na vítěze 2 min 41 s.

apek-.-e1398756090113
Cyklista Jan Čapek v „akci“

Průběh závodu v mužské kategorii byl velmi dramatický, protože se dosti měnilo průběžné pořadí vlivem náročných technických pasáží trati, zejména v lesní části single tracku.

mčr-cyklo-vítězové-muži-e1398778263359
Zleva: František Kocourek, Jan Čapek a David Studýnka

V ženské kategorii se zúčastnila pouze jedna účastnice, Renata Šuláková, která absolvovala 3 okruhy. Získala medaili za odvahu při projetí náročné tratě.

mčr-cyklo-žena-e1398778291477
Renata Šuláková

Pro některé z neslyšících bajkerů byl tento domácí šampionát dílčí prověrkou před účastí na červnovém Mistrovství Evropy v Rakousku.

Zdroj: F. Kocourek, prahamtb.cz