ZE SVĚTA

Kavárna Starbucks v Severní Dakotě se domluví s neslyšícími

Ve městě Minot v Severní Dakotě (USA) pracuje baristka Hannah Nelson, která znakuje se svými zákazníky. Na State University Minot byla třída se speciálním vzděláním u lektorky MariDon Sorum, kde se Hannah seznámila se znakovým jazykem a začala jej studovat.

”Když jsem šla na první semestr výuky znakového jazyka, bylo to pro mě něco vzrušujícího. Byla jsem jedním z těch studentů, které to opravdu zajímalo a chtěla jsem se znakový jazyk naučit,” řekla Hannah.

Neslyšící zákaznice Bonnie Davis vždy měla problém se domluvit, když si chtěla objednat svůj oblíbený čaj. “Když na mě začala Hannah znakovat, bylo to něco úžasného,” uvedla Bonnie.

Zákazníci jsou vždy překvapeni, když s nimi Hannah začne komunikovat znakovým jazykem. To spojení mezi nimi je naprosto neskutečné,“ vysvětlila manažerka obchodu Kristi Rosselli.

Kavárna Starbucks je místo, kam můžete přijít a setkat se s lidmi, bavit se a dát si kávu. Takovým místem se stala i pro neslyšící komunitu. Hannah Nelson je jediná Starbucks baristka v Severní Dakotě, která ovládá znakový jazyk.

Zdroj: TZ, www.kfyrtv.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close