Jan Čapek v účasti na ČT Author Cup  potvrdil slibnou formu před Tour de Formosa

0

V sobotu  11. října se konal jeden z nejznámějších cyklomaratonů ČT Author Cup, Josefův Důl. Tohoto závodu se zúčastnili dva neslyšící členové SK Skivelo neslyšících Olomouc, trojnásobný mistr světa Jan ČapekFrantišek Kocourek.

Author 1
Jan Čapek

Na trati v délce 64km se Jan Čapek ve své kategorii umístil na vynikajícím druhém místě a celkově skončil  43.  z 3400 účastníků. Franta Kocourek se umístil ve své kategorii na 103. místě a celkově 141. Trať závodu vedla částečně po trase Jizerské 50.

Author 2
Jan Čapek (první zleva) na stupní vítězů jak druhý ve své věkové kategorii

Oba cyklisté tento závod měli v rámci přípravy na celosvětový silniční etapový závod okolo ostrova Tchajwan pod názvem Tour de Formosa, který se bude konat od 28. října do 5. listopadu. Kromě Čapka a Kocourka pojedou i Pavel Pastrnek a David Studýnka.