Jan Čapek obhájil titul Mistra ČR v cyklistice.

0

V sobotu 12. srpna se uskutečnilo cyklistické Mistrovství ČR neslyšících v MTB Cross Country Maraton, které se konalo v Salaši poblíž Velehradu, okres Uherské Hradiště. Mistrovská trať měřila 60 km v lesním terénu a byla velmi členitá díky náročným technickým pasážím jako jsou např. potok, bahno, kameny, kořeny, zkrátka všemu, co k MTB závodům patří. Titul Mistr ČR neslyšících obhájil Jan Čapek, který v absolutním pořadí mezi slyšícími dojel na 14. místě. Druhou příčku získal David Studýnka a třetí skončil Pavel Pastrnek. Na 4. až 7. místě dojel Roman Dohnal, Lumír Vaszily a Pavel Jungman. Závodu se také zúčastnil i Franta Kocourek, ale bohužel měl dva defekty na zadním plášti a tak závod nemohl dokončit. Mezi ženami byla jediná účastnice Renata Šuláková, která jela závod žen na 30 km. Všichni účastníci jsou členy SK SKIVELO neslyšících Olomouc. Závod se vydařil, všichni soutěžící dali do závodu maximum. Vyhlášení výsledků provázela příjemná atmosféra a bezvadná podpora pořadatelů. Gratulujeme!