Jakub Nosek ve finále čtvrtý. Anna Formánková si doběhla pro 10. místo.

0

Jakub Nosek ve finále ve skoku do dálky obsadil čtvrté místo. V prvním pokusu skočil 703 cm, pak v 2., 3., 4. a 5. pokusu přešlápl, v posledním pokusu se mu nepodařilo doskočit dál než 703 cm.

Běžkyně Anna Formánková si doběhla pro 10. místo. Předcházela tomu spousta bolestivých škrábanců na rukách i několik nešťastníků, kteří v hustém porostu na velkém kopci i s mapou v ruce zabloudili.

Tak lze popsat druhou soutěž deaflympijských orientačních běžců, kdy si za úmorného vedra mezi ostnatými akáty doběhla dorostenka Anna Formánková pro desáté místo. Klobouk dolů před jejím výkonem v takových podmínkách. Doufejme, že zde nabere hodně zkušeností a zúročí je za čtyři roky na další deaflympiádě.

Naše beachvolejbalové páry podlehli Ukrajině. Jako první hrál tým mužů, a přestože bojoval statečně, nakonec podlehl 2:0 /21: 11,21: 17/. Po nich následoval zápas našich žen též proti Ukrajině, kde se v 1. setu držely, ale pak se rozdíl zvyšoval, až ho prohrály. A 2. set již byl předem odevzdaný, neboť jedna z našich žen stále zápasila se střevní virózou. Tým žen prohrál 0:2 (12:21; 3:21). Odpoledne následovaly další zápasy – naši muži proti Němcům a holky po nich měly na řadě Rusky. Opět naši muži zabojovali, ale též podlehli 2:0 /21:17 ,21:14 /. U žen to též skončilo porážkou od Rusek 0:2 (8:21; 14:21).

Oba beachvolejbalové páry se dnes utkají s Běloruskem.