Jak dopadly beachvolejbalové hráčky Chladová a Žídková na turnaji 2. ligy?

0

)

V neděli 9. března se konal finálový poslední turnaj Pankrácké beachvolejbalové zimní 2. ligy 2013/2014. Tvoří ho pět cyklů a z jednotlivých turnajů se sbírají body. Turnaje se zúčastnily i deaflympijské neslyšící hráčky Veronika Chladová a Oldřiška Žídková.

2014_03_11 Beach Verca s Oli
Oldřiška Žídková a Veronika Chladová

Veronika Chladová již hrála na tomto turnaji potřetí. Poprvé s Ivanou Votípkovou získaly krásné 2. místo, podruhé pak s Monikou Teclovou si odnesly 4. místo. Oldřiška Žídková hrála na tomto turnaji podruhé, poprvé to bylo s Ivanou Votípkovou, se kterou vybojovala 5. místo.

Na nedělní turnaj se přihlásilo sedm ženských párů. Skupiny byly rozdělené do dvou skupin po třech a čtyřech.

Žídková s Chladovou byly ve skupině po třech, tak hrály dva zápasy a oba zápasy vyhrály 2:0. Ve skupině byly tedy první.

Poté hrály již čtvrtfinále, ze kterého postoupily díky výhře 2:0 do semifinále. Ten také vyhrály 2:0 a mohly se těšit na velké finále.

2014_03_11 Beach - jak Verca hraje s Oli

Finále bylo napínavé. Deaflympijské hráčky hrály proti dvěma dívkám, z nichž jedna byla velmi vysoká blokařka. První set byl vyrovnaný, každý sbíral body. Hraje se do 21 bodů a neslyšící holky zatím vyhrávaly 19:18, ale pak protihráčky vyrovnaly 19:19. Žídková s Chladovou přidaly bod na 20:19, pak protihráčky 20:20. Tak se muselo hrát dál, aby konečný rozdíl byl o dva body. Žídková s Chladovou daly do zápasu všechno a podařilo se jim uhrát dva body, čímž vyhrály první set 22:20. Druhý set ze začátku prohrávaly, ale pak hru dotáhly a i tento set vyhrály.

Dívky měly velkou radost. Umístily se tak na 1. místě. Pro ně to byla první výhra v 2. lize v historii.

Foto beach
Třetí zleva: Žídková, čtvrtá zleva: Chladová – vybojované 1. místo

Ale tento finálový turnaj se hraje, aby se sbíraly body. Proběhlo menší vyhlášení nedělního turnaje, ale pak proběhlo finální vyhlášení z celkového bodování z pěti turnajů.

Chladová s Žídkovou nasbíraly z předešlých turnajů body. I když nebyly na všech pěti turnajích, umístily se celkově na 3. místě, což byl pro ně velký úspěch.