SPORT

Jak dopadlo Mistrovství ČR neslyšících v MTB maratonu?

V sobotu 24. 8. 2018 se konalo Mistrovství ČR neslyšících v MTB maratonu. Mistrovství se konalo v Leštině – nedaleko Zábřehu na Moravě.

Na 50 km závodu se postavilo osm neslyšících závodníků.

• Lumír Vaszily

Všichni závodníci jsou z klubu SK SKIVELO neslyšících Olomouc.

V ženské kategorií na 30 km byla jediná závodnice Renata Šuláková. Je ze stejného klubu jako muži.

Trasa závodu byla velmi kopcovitá, trať vedla převážně lesem a závodníky také čekaly prudké zatáčky, přejezdy přes kořeny a další.

Titul mistra ČR získal opět Jan Čapek, po něm na 2. místě skončil Pavel Pastrnek a 3. místo obsadil František Kocourek.

Velkou smůlu měl David Studýnka, který ztratil mnoho času, ale přesto se snažil svou ztrátu  dohnat. Nakonec vybojoval bramborovou medaili.

Mezi týmy slyšících závodníků na 2. místě skončili Čapek se Studýnkou a Pastrnkem.