ZE SVĚTA

Jak dopadlo Mistrovství České republiky neslyšících v badmintonu?

Mistrovství České republiky v badmintonu neslyšících se konalo jako každý rok na podzim – v sobotu 19. října 2019. Poprvé byly dějištěm tohoto mistrovství České Budějovice, pořádal ho Budějovický sportovní klub neslyšících České Budějovice.

Informace o turnaji

Akce se odehrála v badmintonové hale “Badminton na výstavišti” v Českých Budějovicích. Hrálo se od 10:00 do 16:15 a soutěžilo se v kategoriích: dvouhra (muži, ženy), čtyřhra mix.

Účast závodníků

Badmintonistů se letos přihlásilo pouze 13, z toho 5 mužů a 8 žen. Zastupovali různé kluby: BSKN České Budějovice, SK Olympia Praha SPS, SK Skivelo Olomouc, SKN Hradec Králové, SKN Brno, SKN Plzeň a SSK Vítkovice.

Závodníci na Mistrovství ČR neslyšících v badmintonu

Systém hry

V mužské skupině (5 závodníků) hráli systémem každý s každým. Ženy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech s tím, že se hrály čtvrtfinálové, semifinálové a finálové zápasy. Poražené čtvrtfinalistky hrály o 5. – 8. místo. Kategorie mix se odehrála systémem každý s každým.

Závěr turnaje

Během zápasů přijela mistrovství natáčet i Česká televize, která natočila s několika závodníky rozhovory. Záznam bude odvysílán v Paralympijském magazínu.

Vítězové kategorie dvouhry obdrželi pohár, diplom a odměnu (tubu). Vítězové mixu dostali medaili a diplom. Akce byla podpořena MŠMT.