ZE SPORTU

Jak dopadli žáci na Sportovních hrách sluchově postižených žáků?

Ve dnech 23. – 26. června pořádala liberecká základní škola logopedická již 55. ročník Celostátních sportovních her sluchově postižených žáků (CSHSPŽ). Na letošní hry do Liberce přijeli žáci a jejich vedoucí z 11 škol z celé České republiky. Žáci soutěžili ve čtyřech sportovních odvětvích – atletice, plavání, basketbalu a malé kopané.

Atletika

V atletice se závodilo v různých disciplínách. V atletice se na prvním místě umístila olomoucká škola, druhé místo získali liberečtí atleti a třetí místo žáci z Hradce Králové.

Zde jsou vypsaná 1. místa v jednotlivých disciplínách. (D – dívky, CH – chlapci)

Basketbal, malá kopaná a plavání
Jak dopadl basketbal dívek? V basketbalu vyhrály dívky ze školy v Olomouci, druhé místo získaly žákyně z Ostravy a třetí místo dívky z Valašského Meziříčí.

Která škola se mohla pyšnit zlatými fotbalisty? První místo vyhráli kluci z Hradce Králové, druhé místo liberečtí fotbalisté a na třetím místě se umístili kluci z Prahy Ječná.

V plavání opět zářila olomoucká škola, druhé místo si odnesla škola z Plzně a třetí místo škola z Ostravy.

50 m volný způsob – D: Tereza Látalová (Olomouc) 00:33,97

50 m volný způsob – CH: Ladislav Hlavinka (Kyjov) 00:35,29

50 m prsa – D: Tamara Zúdorová (Praha Výmolova) 00:52,66

50 m prsa – CH: Dominik Píša (Plzeň) 00:43,56

4 x 50 m volný způsob – mix: (Olomouc) 02:37,82

Jaká škola byla nejúspěšnější?
Ve středu 26. června pak proběhlo slavnostní zakončení sportovních her. Předávání mimořádných ocenění a cen za celkové pořadí škol se ujal neslyšící olympijský vítěz v cyklistice, pan Dieter Šulák. Za liberecké sportovce byli za mimořádné výkony oceněni Adam Richter (nejlepší brankář malé kopané) a Adam Čapek, který i přes své zranění ruky nastoupil na finále běhu na 60 metrů a po návratu z nemocnice závodil ve skoku do výšky. V celkovém pořadí výsledků škol obsadili sportovci liberecké školy krásné čtvrté místo. O druhou a třetí příčku se podělily Ostrava s Hradcem Králové; nejlepší výkony předvedli sportovci z Olomouce.

V příštím roce se Celostátní sportovní hry pro sluchově postižené žáky budou konat ve Valašském Meziříčí.

Zdroj: Mgr. Klára Masnicová – ředitel CSHSPŽ Liberec 2019, ssplbc.cz
Editor: Veronika Bočková