Jak dopadli studenti na Sportovních hrách středních škol pro neslyšící?

0

V polovině května ve dnech 15. – 17. května 2019 pořádala pražská škola pro neslyšící – Výmolova v Praze již 38. ročník Sportovních her středních škol pro neslyšící.

Této akce se zúčastnilo přibližně 100 sportovců se sluchovým postižením z celé České republiky.

Ve středu 15. května se závodilo v atletice a následně proběhl turnaj ve stolním tenise. Ve čtvrtek 16. května byl volejbalový turnaj dívek a turnaj chlapců v malé kopané. V pátek 17. května se pak konalo slavnostní zakončení a předání cen.

Jak dopadli studenti na sportovních hrách? Která škola byla nejlepší v atletice? Kdo ze studentů získal nejvíc zlatých medailí?

Atletika

V atletice se závodilo v různých disciplínách. Zde jsou vypsaná 1. místa v jednotlivých disciplínách. (D – dívky, CH – chlapci)

100 m – D: Martina Antušeková (Brno) 13,52

100 m – CH: Ondřej Franěk (Praha Holečkova) 11,58

800 m – D: Martina Antušeková (Brno) 3:06,11

1500 m – CH: Ondřej Mendl (Praha Ječná) 5:26,42

Štafeta 4×100 m – D: Julia Hejnová, Alice Procházková, Miriam Lipovská, Martina Antušeková (Brno) 57,15

Štafeta 4×100 m – CH: Petr Málek, David Lištvan, Martin Susedka, Maroš Susedka (Brno) 50,14

Hod oštěpem – CH: Radim Kuncl (Praha Holečkova) 36,06 m

Nejvíc medailí získali studenti z Brna, druhou nejlepší školou v atletice byla Praha Holečkova a třetí škola z Hradce Králové.

Stolní tenis

Ve stolním tenise získala v kategorii družstva první místo domácí škola Praha – Výmolova, druhé bylo družstvo z Valašského Meziříčí a třetí družstvo z Prahy Holečkova.

Volejbal a malá kopaná

Jak dopadl volejbal dívek? Nejlepší byly dívky z Valašského Meziříčí, druhé byly volejbalistky z Prahy Ječná a Holečkova a třetí byly volejbalistky z Hradce Králové.

Která škola se mohla pyšnit zlatými fotbalisty? První místo získala brněnská škola, druzí byli chlapci z Prahy Výmolova a třetí z Valašského Meziříčí.

Tiché zprávy gratulují studentům za odvahu sportovat a za jejich úspěchy!

Podívejte se na reportáž ze Sportovních her.

Zdroj: Petr Pánek, vymolova.cz , snncr.cz , odkaz