Jak dopadli neslyšící stolní tenisté ve čtyřhře a soutěži jednotlivců?

0

Již jsme vysílali v Tichých zprávách, jak dopadli naši čeští reprezentanti v kategorii družstev v rakouském Badenu na Mistrovství Evropy neslyšících ve stolním tenisu. Čtveřice neslyšících stolních tenistů – Michal Kratochvíl, Jaroslav Helus, Roman Šlechta a Ivo Mimra, pod vedením Jitky Mazuchové a trenéra Michala Vylety (Vyleta) – se celkově umístila na 6. místě. Na prvním místě se umístil ukrajinský tým jak mezi muži, tak mezi ženami.

český tým ME
Česká reprezentace stolních tenistů

Po odehrání zápasů družstev se pak konaly zápasy juniorů, kde ale naše Česká republika neměla zástupce. Nehráli jsme ani v mixu, ani v ženském stolním tenisu.

plakát

Další zápas, kterého se účastnila naše Česká republika, byla čtyřhra. Ve čtyřhře v prvním kole nastoupili Kratochvíl s Helusem proti silnému slovenskému páru Thomas Keinath a Marek Tutura. Naši prohráli 0:3. Druhý český pár Mimra se Šlechtou hráli proti polskému páru. Pro sebe sice urvali jednu hru, ale nakonec prohráli 1:3. Naši muži tedy byli v tomto vylučovacím systému vyřazeni a dál už nehráli. Ve čtyřhře mužů zvítězil právě ten slovenský pár, kterému podlehli Kratochvíl s Helusem. Ve čtyřhře žen vyhrály Ukrajinkyve smíšeném mixu Slováci Keinath a Jurková.

Čtyřhra Kratochvíl Helus
Čtyřhra – Kratochvíl a Helus se slovenskými vítězi

Na programu byl na závěr turnaj jednotlivců, kterého se zúčastnili i naši čeští zástupci. Roman Šlechta a Jaroslav Helus ve svých skupinách skončili a dál už nehráli. Michal Kratochvíl a Ivo Mimra postoupili do finálových klání, kde se hrálo vylučovacím systémem. Víc se dařilo Kratochvílovi, který díky výhře v prvním kole postoupil do osmifinále. Tam prohrál s litevským mistrem Evropy z roku 2011 a náleželo mu tak 9. – 16. místo. Mimrovi se první kolo nevydařilo a skončil jako 16. – 32.. Vyhrál Slovák Thomas Keinath a v ženské kategorii Slovenka Eva Jurková.