ZE SPORTU

Jak dopadli čeští cyklisté v posledním díle Evropského poháru MTB neslyšících?

O víkendu 28. – 29. září se konal poslední III. díl Evropského poháru MTB neslyšících v Rajnochovicích (v okrese Kroměříž ve Zlínském kraji). V sobotu se uskutečnil závod MTB XCO v rámci ,,Polické okruhy“ společně se slyšícími závodníky a druhý den se konala časovka do vrchu pro neslyšící závodníky. První díl Evropského poháru se konal v květnu v Itálii, II. díl v září v Rakousku a III. díl nyní v ČR. Kdo z našich českých cyklistů se zúčastnil? Jak dopadlo závěrečné hodnocení všech tří dílů Evropského poháru?

Třetí díl Evropského poháru MTB neslyšících pořádal klub SK SKIVELO neslyšících Olomouc. Zúčastnili se zde závodníci z Itálie, Belgie, Rakouska, Maďarska a samozřejmě i naši závodníci z Česka.

Závod MTB XCO v Polici

Sobotní závod MTB XCO se konal v Polici u Valašského Meziříčí, kde se v mužské kategorií jelo na 5 okruhů po 4 km a u žen 3 okruhy po 4 km. Tento závod celkově vyhrál maďarský účastník Bence Foldi, který svými výbornými výkony porazil také všechny slyšící závodníky. Celkově se na start postavilo 34 závodníků, z toho bylo 17 neslyšících účastníků. V českém zastoupení nejlépe dojel David Studýnka, který vyhrál svou věkovou kategorií a na druhé a třetí pozici skončil Belgičan Pierre Fancounnier a náš František Kocourek.  V ženách vyhrála Renata Šuláková před rakouskou závodnicí Bettinou Scheutz a na třetí pozici se umístila Martina Pastrnková.

Závod v časovce do vrchu na 7 km

V neděli se Evropský pohár konal v rámci závodu v časovce do vrchu na 7 km s celkovým převýšením 490 m. Startovalo se hromadně na trati vedoucí z Rajnochovic na Kelčský Javorník. Celkovým vítězem se překvapivě stal Jan Čapek před Bencem Foldim a třetí místo obsadil David Studýnka, který ve své kategorii byl druhý. V ženské kategorii překvapivě vyhrála Renata Šuláková před Bettinou Scheutz.

Závěrečné hodnocení

V závěrečném hodnocení Evropského poháru (výsledky ze všech 3 Evropských pohárů – I. díl v květnu v Itálii, II. díl v září v Rakousku a III. díl nyní v ČR) ve své kategorií zvítězil Jan Čapek. Dále ve stejné kategorii  na 2. až 4. místě skončil Studýnka, Kocourek a Pastrnek. V ženské kategorii zvítězila Renata Šuláková. Díky úspěšně dosažených výsledků závodníků z klubu SK SKIVELO neslyšících Olomouc byl tento klub nejlépe hodnocený ze všech evropských neslyšících klubů.

Umístění dle věkové kategorie CZE neslyšících – MTB XCO muži 5 x 4 km / ženy 3 x 4 km

18-34 let

4. Alexandr Šulák                          SKN Hradec Králové                      1:05:51

5. Lumír Vaszily                      SK SKIVELO DEAF Olomouc        1:15:02

6. Milan Svoboda                            SK SKIVELO DEAF Olomouc        1:09:42 – 1 kolo

35-49 let

1. David Studýnka                          SK SKIVELO DEAF Olomouc 0:55:02

3. František Kocourek                    SK SKIVELO DEAF Olomouc 0:57:19

5. Pavel Pastrnek                            SK SKIVELO DEAF Olomouc 1:04:35

Ženy

1. Renata Šuláková                        SK SKIVELO DEAF Olomouc 1:05:23

3. Martina Pastrnková               SK SKIVELO DEAF Olomouc     1:03:23 – 1 kolo