INFORMACE

Tichá kavárna „zasadila“ v Kamerunu šest stromů

Tichá kavárna by chtěla poděkovat všem, kteří se v jejích prostorách připojili do jedinečného projektu „Voda pro Kamerun“. V rámci této akce mohli účastníci v týdnu od 18. do 24. března 2013 zajít do své oblíbené kavárny a dát si vodu z kohoutku. Zaplatili za ni dvacet korun za litr. Na dvacku pak také přijde vysazení jednoho nového stromu zpět do mizejících horských mlžných lesů v africkém Kamerunu.

2013_04_16 Tichá kavárna - voda pro KamerunAkce nazvaná „Voda pro Kamerun“ probíhala ve více než 60 kavárnách v celé České republice. Zúčastnila se jí i Tichá kavárna v Praze. Akci pořádalo občanské sdružení Kedjom-Keku, které se snaží zachránit a obnovit horský mlžný les ve stejnojmenné oblasti na severozápadě Kamerunu, kde zároveň provozuje školu pro děti místních farmářů.

Podařilo se vybrat rovných 84 000 Kč. Za tyto peníze se vysází minimálně 4 200 stromů zpět do horských mlžných lesů v severozápadním Kamerunu.

Tichá kavárna zatím vysázela 6 stromů a v projektu by chtěla pokračovat. Určitě se do něj zapojí i v příštím roce.

Údaje o počtu vysázených stromů v jednotlivých kavárnách najdete na tomto odkazu: http://kedjom-keku.com/672/pocty-vysazenych-stromu-v-jednotlivych-kavarnach.

 Zdroj: tichakavarna.cz, kedjom-keku.com

Back to top button
Close