Horské výzvy se zúčastnili neslyšící běžci, běžkyně a pes

0

Před měsícem jsme vysílali zprávu o závodu s názvem Horská výzva, kterého se zúčastnili neslyšící běžci Jiří Janda a Petr Hanuš. Běh na Šumavě začali v noci a do cíle dorazili následující den odpoledne.

Nedávno, z pátku 13. června na sobotu 14. června, se opět konal závod Horská výzva, tentokrát v oblasti Krušných hor. Zúčastnili se ho neslyšící Kamil Panský a Petr Hanuš, kteří soutěžili v kategorii 63 km. Zúčastnila se i Hanušova manželka Markéta Hanušová s jejich slyšící dcerou Nikolou (9 let). Ty běžely společně se svým psem v kategorii 16 km.

Zleva nahoře: Markéta Hanušová, Kamil Panský, Petr Hanuš, dole: Nikola Hanušová se psem

Závodu se zúčastnilo 600 dvojic v rámci různých kategorií (16km, 36km, 63km).

Panský s Hanušem započali závod v pátek o půlnoci. Několikrát si udělali přestávku a do cíle dorazili následující den v sobotu ve 12:19 hodin. Byl to rekordní čas, protože většina neslyšících závodníků dorazila až odpoledne. Asi to bylo díky tomu, že jejich přestávky byly kratší. V této kategorii se zúčastnilo 130 dvojic, z toho dvanáct dvojic závod nedokončilo. Panský s Hanušem obsadili krásné 78. místo.

2014_06_16-Horská-výzva-Krušné-hory-2-e1403000265487

2014_06_16-Horská-výzva-Krušné-hory-1-e1403000281639

Hanušová s dcerou Nikolou a psem vyrazily ve své kategorii 16 km v sobotu v 10 hodin a dorazily společně do cíle jako 16. z 18 dvojic v čase 3 hodiny a 18 minut.

I když se počasí v Krušných horách vydařilo, podmínky závodu byly těžké. Přesto se závod celkově velmi povedl. Další závod Horská výzva proběhne 8. a 9. srpna v Krkonoších, kde se zúčastní i někteří jiní neslyšící závodníci.

Zdroj: K. Panský