ZE SPORTU

Futsalová reprezentace neslyšících před Vánocemi nelenila!

Česká futsalová reprezentace neslyšících slavila velký úspěch na mezinárodním turnaji neslyšících, které se konalo v Praze v sobotu 29. listopadu. V konkurenci zahraničních družstev získali první místo. Nyní před blížícími vánočními svátky je ani nenechávají odpočinout. V sobotu 20. prosince nastoupili do turnaje Praga Cup v hale Hamr v Braníku. Účastnilo se ho mnoho slyšících týmů a naši neslyšící futsalisté na takovém turnaji hráli již podruhé. V sobotu se však nesešli úplně všichni reprezentanti. Někteří hráči se omluvili, proto bylo z béčka povoláno několik mužů. Na fotce uvidíte, kdo všichno v sobotu bojoval o postup.

IMG_8938
Nahoře zleva: J. Kolíska (předseda STK fotbalu a futsalu), S.J. Bovkun (místopředseda futsalu), V. Hroník, M. Luňák, M. Skorkovský, L. Žmolík, D. Chalupa, D. Jedlička, P. Valášek (trenér reprezentace) Dole zleva: V. Rybníček, J. Mašláň, M. Novotný, M. Džilič

Na turnaj přijelo celkem 24 týmů, včetně naší neslyšící reprezentace. Družstva byla rozdělena do 4 skupin po šesti. První čtyři postupovali dál. Naši kluci hráli ve skupině D a z pěti zápasů vyhráli jeden, dvakrát remízovali a dvakrát prohráli. Skončili tak ve skupině čtvrtí a postoupili dál do osmifinále. Utkali se však se silným soupeřem a prohráli 4:0, tím pádem v turnaji už dál nepokračovali. Jak spokojený se svými svěřenci byl reprezentační trenér Petr Valášek? Na jeho zhodnocení se podívejte ve videu.

IMG_8878
Trenér Petr Valášek uděluje pokyny

Další turnaj reprezentační hráče čeká po Novém roce, 10. ledna, opět na stejném místě. Pokud byste je rádi přišli podpořit, najdete na webu www.pragacup.cz podrobné informace.

Zdroj: ČSNS, TZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close