Hlavní / Aktuality / Ze světa / EUDY – setkání vedoucích kempů

EUDY – setkání vedoucích kempů

Od 14. do 18. června proběhlo v bratislavské škole pro neslyšící v Hrdličkově ulici setkání vedoucích EUDY kempů. Tuto akci zorganizovala EUDY (Evropská unie neslyšících) ve spolupráci se SAKMN (Slovenská asociace klubů mládeže neslyšících) a projektem Erasmus.

Setkání se zúčastnilo 53 osob ze 26 států (každý stát měl 1-2 zástupce). Za naši republiku jela Jana Ratajská, členka organizace CDY (Czech Deaf Youth).

Nejdůležitější téma setkání se týkalo vedoucích EUDY kempu pro děti od 9-12 let, který proběhne na Slovensku.

Co všechno musí vedoucí vědět a znát? Jaká jsou pravidla vztahu vedoucí a dítě? Co vedoucí naopak nesmí? Toto vše se na setkání probíralo.

Středa byla volnějším dnem, kdy se všichni navzájem seznamovali a hráli hry.

Ve čtvrtek byly na programu přednášky a workshopy – vše se týkalo pozice vedoucího kempu – co má dělat, jak projevovat své názory, jak pomáhat, respektovat druhé, jakou má zodpovědnost atd.

V pátek a v sobotu se všichni věnovali handbooku – je to jakási brožura, kde jsou uvedeny veškeré informace pro vedoucí dětských kempů a pravidla, jak mají být děti rozděleny, jak řešit různé problémy, různé nápady a návrhy na hry a jiné. Odpoledne se účastníci vydali na prohlídku Bratislavy a zhlédli vystoupení neslyšících herců v divadle.

Dle slov Jany Ratajské bylo toto setkání velmi přínosné a zajímavé.

Zdroj: TZ, Jana Ratajská

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

*

x

Další

Neslyšící královna krásy Indie hraje tenis

Neslyšící královna krásy Indie Miss Deaf 2018 je Nishtha Dudeja. ...