Z DOMOVA

Dýdžejové připravili workshop pro neslyšící

Dýdžejové z týmu tanečního festivalu Beats for Love, který se v létě koná v Ostravě, představili své umění neslyšícím a nedoslýchavým. Koncem dubna připravili netradiční DJ workshop.


V teoretické části workshopu neslyšící a nedoslýchaví vnímali jednotlivé hudební žánry prostřednictvím měnících se vibrací v těle. Seznámili se tak se styly jako je techno, house, hiphop, breakbeat, electroswing, drum and bass a mnoho dalších.


V praktické části si účastníci workshopu mohli vyzkoušet, jaká je práce dýdžejů. K dispozici měli nejmodernější DJ zařízení – CD přehrávače, mixážní pulty, gramofony atd.


Workshopu se zúčastnily sluchově postižené osoby z Moravskoslezského kraje všech věkových kategorií. Největší zastoupení měli studenti z internátní školy v Ostravě. Akci byl přítomný také tlumočník do českého znakového jazyka a přepisovatel, který vše zaznamenával.

Dýdžej Lukáš Ščurek řekl, že účastníci workshopu byli skvělé publikum. “Myslím, že nejvíce se jim líbilo techno, které má výrazný rytmus a rychlé tempo, takže jej mohli nejsilněji procítit,” dodal Ščurek.

Zdroj: www.b4l.cz

 

Jeden komentář

  1. Omylem se v této reportáži zobrazuje jiné video. Po otevření této stránky se pouští video o svatbě neslyšícího páru v Keni a neslyšícím knězi, který je oddával.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close