AKCE

Dvacátý ročník festivalu Jeden svět

Dvacátý ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech, který pořádá společnost Člověk v tísni, se bude konat dnech 5. – 14. března 2018. Promítat se bude v Praze a v dalších 36 městech.

Zdeněk Rybák za nevidomé a slabozraké diváky s Marií Mašlanovou za neslyšící a nedoslýchavé diváky jsou spolu součástí týmu Jeden svět a oba fungují jako takzvané spojky s postiženými diváky.

Zdeněk Rybák

  Marie Mašlanová

Pro nevidomé diváky budou u vybraných filmů audiokomentáře. Pro neslyšící diváky budou všechny filmy v cizím znění s českými titulky. Dále vybrané filmy budou opatřeny titulky. Vybrané kinosály jsou vybaveny indukční smyčkou.

Zahájení a zakončení festivalu i vybrané debaty a doprovodný program budou tlumočeny do znakového jazyka.

Kromě nevidomých a neslyšících se Jeden svět pro všechny věnuje také divákům s fyzickým a mentálním postižením.

Festival Jeden svět je letos na téma aktualizace systému. Uvede přes 120 domácích i zahraničních dokumentů s lidskoprávní tématikou.

Součástí festivalu je také sekce “ Jeden svět na školách”, tedy promítání vybraných dokumentů pro žáky základních a středních škol. Do programu byl zařazen film s názvem “ Můj neslyšící syn”. Následné diskuze se studenty na téma “neslyšící” se zúčastní zaměstnanci Tichého světa, o. p. s.

 

V sobotu bude v kině Evald česká premiéra filmu “Neslyšící syn” od nizozemského  režiséra Alex de Ronde. Neslyšící syn Tobias roste před očima svého otce, který zachycuje jeho dětství a dospělost. Vyrostl z něj sebevědomý mladý muž, který měl podporu cele rodiny.

Film bude opatřen titulky pro neslyšící a následná debata tlumočena do znakového jazyka.

Zdroj:TZ, www.irozhlas.cz, www.jedensvet.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close