INFORMACE

Důležitá informace pro neslyšící o teroristickém nebezpečí u nás související s Belgií


Víte, že včera ráno se v Belgii stalo něco velmi otřesného. Na letišti Zaventem a v metru Maalbeek vybuchly bomby, které připravily sebevražední útočníci bratři Khalid a Ibrahim El Bakraouiovi. Třetího teroristu, který je podezřelý za spoluúčasti na atentátu, hledají, zřejmě je stále naživu. Výbuchy usmrtily 34 osob a přes 200 lidí utrpělo zranění. K zodpovědnosti se přihlásil Islámský stát.  

Belgie_04

Dnes od rána Belgie drží třídenní smutek.

Belgie_05

Včera v úterý 22. března ministr vnitra Milan Chovanec vyhlásil první stupeň ohrožení terorismem, který symbolizuje žlutý trojúhelník s černým lemem. Vás neslyšící chceme informovat, že první stupeň znamená potřebu zvýšené opatrností a bdělostí.

Stupen_01
Označení 1. stupně ohrožení terorismem

Ministerstvo vnitra proto doporučuje občanům vyhýbat se místům s vysokým počtem lidí. Navíc ministerstvo zahraničních věcí doporučuje odložit cesty do Bruseluobčanům ČR v Bruselu omezit pohyb.

Policie České republiky informuje veřejnost, že zatím nejsou konkrétní informace o tom, že by Česku mohl ohrozit teroristický útok. Ale přesto Policie ČR zavedla preventivní opatření na mezinárodních letištích a v metru. Kromě toho také více policistů hlídá v místech, kde se pohybuje více lidí.    

Obecná charakteristika čtyř stupňů ohrožení:

Stupeň 0 – ideální stav, nemá grafické znázornění a není samostatně vyhlašován,

Stupeň 1 – je třeba zvýšené bdělosti,

Stupeň 2 – blíže neurčené riziko směrující vůči ČR,

Stupeň 3 – vysoká míra jistoty, že se něco stane, či se něco v ČR už stalo.

Stupen_02
Charakteristika čtyř stupňů ohrožení

 

Zdroj: TZ, ct24.cz

2 Komentáře

  1. Dobrý den,jak mám poznat abych dávala pozor například v metru…jestli jsou tam tmaví lidé jako typ teroristé a to mám jako raději utíkat nebo jak?Omlouvám se,že moje otázka je asi hloupost.Předem Vám děkuji za info.

  2. Dobrý den, jistě nemusíte utíkat před tmavšími lidmi. Poznáte to podle situace, většinou se to stává v místech, kde je spousta lidí. Ale myslíme si, že se nemusíte tolik obávat, policie taková místa hlídá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close