ZE SVĚTA

Dopravní karty pro neslyšící v USA

USA, stát Minnesota, město Duluth. Minnesotské ministerstvo začalo vydávat minulý týden dopravní průkaz, který ulehčí komunikaci s neslyšícími řidiči při silničním provozu, např. při dopravní nehodě, koloně, objížďce atd.

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti spolupracovalo na vytvoření dopravní karty s Oddělením pro bezpečnost veřejnosti. Karta byla navržena pro neslyšící komunitu. Dříve vedly komunikační bariéry a špatné označení k vážným situacím.

Karta by měla zůstat ve vozidle na znamení, že vozidlo řídí neslyšící řidič. Obsahuje jednoduché obrázky, které napoví například kam směrovat řidiče při opravě na silnici.

Ukázka karty pro neslyšící řidiče

Kyle Heyesen, členka rady pro neslyšící uvedla, že karta by měla být velkou pomůckou, díky které lidé mohou snadněji komunikovat a pomáhat neslyšícím.

Dopravní karta ulehčuje situaci i pro policii při prokázání řidičského průkazu nebo pojistné karty nebo při překročení rychlosti. Obsahuje i část pro řidiče, když je zadržen policií a má odpovídat na otázky. Jedná se o novou metodu komunikace pro obě strany, jak pro neslyšící tak i pro slyšící.

Ilustrační foto

Zdroj: TZ, www.wdio.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close