Z DOMOVA

Děti na skautském táboře se dostaly do roku 2243

I neslyšící děti chodí do skautského oddílu a mají také svůj skautský tábor. Ve dnech 4. – 14. července 2019 se konal skautský tábor poblíž Vlachovy Lhoty (ve Zlínském kraji). Zúčastnilo se ho 14 dětí (neslyšících nebo slyšící děti neslyšících rodičů) a 10 vedoucích. 

Tématem táboru bylo Postapokalypsa

Tábor začal puťákem, na jehož začátku potkali profesora, který jim sdělil, že jeho kolegové prošli bránou a už se nevrátili a netuší, co tam je. Děti tedy také prošly bránou a dostaly se do roku 2243. Děti zjistily, že se během 200 let odehrála válka a příroda se vzpamatovává z katastrof. Musely dojít do bezpečného místa do Azylu 83 (tábora). Muselo se zjistit, co se vlastně s lidmi stalo a proč jsou všichni pryč. A nakonec bylo třeba i zjistit, jak se dostat domů. V tom jim pomáhal jeden tajemný Přeživší, který, stejně jako skauti, prošel portálem jako jeden z členů minulé výpravy. Ostatní členové to nepřežili. Ke konci tábora se dětem povedlo vrátit s Přeživším nalezeným portálem do současnosti. 

Děti si v průběhu tábora vyzkoušely, jaké to je být vedoucím, nechybělo vaření na ohni, spaní pod hvězdami, lesní hry, hry na louce, malování, plnění bobříků, střelba, lukostřelba, slackline, skautská symbolika, ruční práce a jejich obvyklé rituály atd. V horkých dnech se šly děti vykoupat na koupaliště. Všem přítomným se tábor moc líbil a děti se těší na příští rok, co si na ně vedoucí nachystají. 

Ty mladší děti už povyrostly, na výpravy je dětí akorát, protože dojíždějí i skauti z jiných měst,  ale v Praze na pravidelných schůzkách už je méně mladších neslyšících skautů – proto pražský skautský oddíl Potkani otevírá nábor pro neslyšící děti od 6 – 11 let. Pokud máte zájem, napište na jejich nový email (potkani53@skaut.cz) a pošlou víc informací. Zkušební doba je od září do prosince. Vedoucí – Potkani – se na vás budou těšit. 

Zdroj, foto: Skautský oddíl Potkani 

Editor: Veronika Bočková 

Back to top button
Close