ZE SPORTU

Další úspěch neslyšících českých orientačních běžců ve Švédsku

Není to dávno, co se konalo Mistrovství světa neslyšících v orientačním běhu v České republice, kde byla naše neslyšící česká reprezentace velmi úspěšná a získala stříbrné a bronzové medaile. O víkendu od 13. – 15. září 2019 se konalo ve Švédsku Open Mistrovství Švédska neslyšících v orientačním běhu a neslyšící běžci z České republiky si přivezli další medaile.

Ilustrační foto

Švédského mistrovství se zúčastnili kromě švédských a českých běžců i sportovci z Německa a Francie. Za Českou republiku startovali závodníci Lenka Hornová, Marie Pangrácová a Kamil Klíma.

Čeští závodníci ve Švédsku – zleva: Kamil Klíma, Lenka Hornová a Marie Pangrácová

Dvě zmíněné ženy se nedávného Mistrovství světa také zúčastnily, Marie Pangrácová spolu se sestrou Annou a Annou Formánkovou získaly bronzové medaile v ženské štafetě. Pro Marii Pangrácovou a Kamila Klímu to byl první závod v OB v zahraničí.

Cílem českých závodníků ve Švédsku bylo nasbírat zkušenosti, naučit se orientovat v mapě jiné země, na závodech najít všechny kontroly a hlavně nezabloudit.

První zlatá medaile

V sobotu 14. září se konal závod Open Mistrovství Švédska neslyšících v middle. Naše česká závodnice byla velmi úspěšná. Marie Pangrácová ukázala svou formu a šikovnost a zvítězila na 1. místě. Druhé místo získala švédská běžkyně Petra Eklund a třetí místo běžkyně Deborah Sika z Německa.

Uprostřed Marie Pangrácová se zlatou medailí

Podruhé první místo

Další den v neděli 15. září se konal závod Öppen 5 v middle, kde byli samí slyšící a jeden neslyšící běžec Kamil Klíma. V sobotu si předsevzal, že to chce zaběhnout pod hodinu. Dal to dokonce za 37 minut. Jaké to bylo překvapení, když zjistil, že s tímto časem porazil všechny ostatní slyšící švédské závodníky (34 závodníků) v jeho kategorii, a že se tak umístil na krásném 1. místě. Další místa patřila Švédům – druhé místo získal Peter Lübcke a třetí Eva Andersson Dverstorp.

Kamil Klíma popisuje na Facebooku – Český OB neslyšících – své dojmy

Na Facebooku (Český OB neslyšících) jsou ke zhlédnutí videa, kde čeští závodníci popisují své dojmy ze závodů.

Láká vás také orientační běh? Pak máte možnost zúčastnit se 7. a 8. kola Českého poháru v orientačním běhu neslyšících v Olešné u Rakovníka. Kromě závodu zde bude probíhat soustředění v orientačním běhu. To vše se bude konat o víkendu 18. – 20. října 2019 a zúčastnit se může kdokoliv. Přihlášky a více informací najdete na Facebooku – Český OB neslyšících.

Zdroj, foto: Český OB neslyšících – Facebook, cs.wikipedia.org
Editor: Veronika Bočková