ZE SVĚTA

Čínské nemocnice používají při léčbě neslyšících pacientů znakový jazyk


You Tianxiu, neslyšící 33letá žena, se za poslední měsíc 2x pokusila o sebevraždu. Jednou snědla jed, podruhé skočila do řeky. Naštěstí ji rodina zachránila. You trpí poporodní depresí a byla ve velkém stresu kvůli svému omezení. Vždycky se rozrušila, když viděla své dítě a snažila se ho udusit. Její manžel Zhou Huiyun, také neslyšící, řekl, že neslyšící nemohou komunikovat jako ostatní slyšící lidé, a když mají psychické problémy, obvykle je skrývají v sobě místo toho, aby vyhledali lékařskou pomoc.

Čínské nemocnice proto začaly nabízet služby ve znakovém jazyce.

V únoru spustila registrační systém ve znakovém jazyce nemocnice v Nanchangu a v Šanghaji. Umožňuje neslyšícím vyhnout se dlouhému pořadníku. Nemocnice jim odpustí registrační poplatek a tlumočí jim dobrovolníci.

Když byl systém spuštěn, byla You přijata do nemocnice. Dobrovolný tlumočník jí pomohl s registrací a prošel s ní vyšetřením. Dostala léky na uklidnění emocí. Už po 2 týdnech léčby se cítí mnohem lépe, může spát i jíst. Jsou s manželem moc vděční za pomoc doktorovi i dobrovolníkovi.

Počet neslyšících, jenž tuto nemocnici navštěvují, se zvyšuje.

čínská nemocnice

Zdroj: newsghana.com foto: newsghana.com, scmp.com, internchina.com

Zdroj: newsghana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Back to top button
Close