INFORMACE

Byl vyhlášen 2. ročník Ceny Adolfa Heyduka pro památku nejvíce přátelskou ke zdravotně znevýhodněným

Na semináři Památky pro každého Stříbro 2016 byl vyhlášen 2. ročník Ceny Adolfa Heyduka pro památku nejvíce přátelskou ke zdravotně znevýhodněným. Cenu vyhlašuje mezinárodní vzdělávací projekt Hugo na cestách. Záštitu nad druhým ročníkem převzal senátor parlamentu České republiky Miroslav Nenutil.

logo

Problematika přístupnosti kulturního dědictví lidem se zdravotním znevýhodněním je stále ještě popelkou. Mnohdy jsou na památkových objektech problematicky proveditelné úpravy, jindy podmínky jsou, ale chybí dobrá vůle ze strany referentů, odborných poradců, jinde scházejí finanční prostředky. Přesto si lidé se zdravotním znevýhodněním hledají cestu za poznáním kulturního dědictví, což je i vzhledem k současnému společenskému vývoji velmi důležité. Hledáme tedy již podruhé památku nejvíce přátelskou k lidem s nejrůznějšími hendikepy.

cena-ah

Památky jsou rozděleny do dvou kategorií – Památky UNESCO a Národní kulturní památky. Druhou kategorii tvoří památky regionální. Navrhovat památky do obou kategorií nebo hlasovat pro památky již navržené  můžete na webu: www.hugonacestach.info do 5. března 2017. Z jedné IP adresy lze hlasovat pouze jednou.

Do soutěže nelze přihlásit muzea ani bývalé hrady, zámky, kláštery a pod, které dnes slouží jako ústavy sociálních služeb, domovy důchodců, domy s pečovatelkou službou a hospice.

 

Zdroj: TZ, hugonacestach.info, Gabriela Kocmichová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close