ZE SVĚTA

Budou zapnuté titulky v televizích ve veřejných prostorách?

Členové městské rady v Seattlu (město USA) budou diskutovat o zákonu, který nařizuje, aby byly zapnuté skryté titulky na všech televizích ve veřejných prostorách. Návrh zákona říká, že titulky budou zapnuté během pracovní doby na různých zařízeních s televizním vysíláním, včetně čekáren, restaurací a barů. Podniky jsou nyní ze zákona povinné titulky zapnout na požádání. Ale podle nového návrhu zákona majitel podniku s televizí bude mít povinnost zapínat titulky. Tím pádem by osoba s postižením nemusela žádat majitele podniku, aby zapnul titulky.

Eric Scheir je místopředsedou Výboru pro osoby s postižením. Je neslyšící. Řekl, že takový zákon by jemu a ostatním změnil život. Dle jeho slov by chodil častěji ven a navštěvoval různé podniky. Povinnost titulků by vytvořila rovný přístup k informacím. Dosud například televizní zpravodajství není neslyšícím ve veřejných prostorách dostupné.

Podle návrhu zákona je titulkování prospěšné také pro lidi s poruchami učení a pozornosti, pro lidi se smyslovým postižením a autisty, stejně jako pro důchodce a lidi, kteří se učí angličtinu jako druhý jazyk. Také to pomůže veřejnosti v hlučném prostředí.

Zdroj: kuow.org, foto: imore.com, eu.freep.com, huelvatrabaja.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Back to top button
Close