ZE SPORTU

Běžkařské závody ve Finsku a první závod Českého poháru MTB

František Kocourek, neslyšící reprezentant ze sportovního klubu neslyšících SK SKIVELO, se zúčastnil běžkařské sezóny ve finském lyžařském středisku Levi. V sobotu 13. dubna se zúčastnil seriálu Visma Ski Classic v závodě třetího ročníku Yllas – Levi na 70 km. František do cíle dojel vyčerpaný, jelikož čelil potížím jako zlomená hůl, pády atd. Jakmile František dojel, tak měl dobrý pocit, že se nevzdal a že se s překážkami dokázal poprat. František skončil na 199. místě, a celkově i s ženskou kategorii se umístil na 228. místě s časem 4:12:25. Díky skvělému času Franta získal zlatou medaili, kterou získávali závodníci s dosaženým časovým limitem do 50% připočtených k celkovému času vítěze.

Teď si řekneme, jak dopadl první závod Českého poháru MTB. Tento závod byl v rámci Author Šela maratonu, a uskutečnil se v sobotu 4. května v Týně nad Bečvou, nacházejícím se poblíž Přerova. Jednalo se o 20. ročník závodu. Author Šela maraton je mezi cyklisty jeden z nejvýznamnějších maratonských závodů, kterého se účastní také i česká slyšící závodní špička. Zúčastnilo se celkem šest neslyšících cyklistů. Na trati dlouhé 53 km vyhrál reprezentant Jan Čapek, který zároveň vyhrál i ve své věkové slyšící kategorií. Za ním se umístil David Studýnka a na třetím místě František Kocourek. Pavel Pastrnek závod sice dokončil, ale měl defekt (poruchu) během závodu, skončil na 4. místě. Na 5. a 6. pozici se umístili Lumír Vazsily a Ondřej Jeřábek.

První závod Českého poháru se vydařil a neslyšící závodníky čeká ve druhé polovině května Evropský pohár v Itálií.