Běžec Richard Helcel si doběhl v půlmaratonu pro krásné umístění

0

Pardubický vinařský půlmaraton navazuje na více než 40-letou tradici pořádání masového běžeckého závodu. Do začátku devadesátých let minulého století se tento silniční běh pořádal jako „Běh osvobození“ v tradičním termínu 9. května, na 25 km dlouhé trati Pardubice – Chrudim – Pardubice. Od této doby do roku 2005 se trať mezi Pardubicemi a Chrudimí upravila na délku tradičního půlmaratonu. V roce 2006 se tento závod rozloučil s tradiční obrátkou v Chrudimi i s tímto městem a pořádal se již na půlmaratonské trati pouze v ulicích a okolí města Pardubic.

logo půlmaraton

Tento půlmaraton se konal v sobotu 18. dubna a nemohl na něm chybět náš český neslyšící běžec Richard Helcel.

Helcel
Šťastný Richard Helcel

Byla to pro něj příprava na blížící se Mistrovství Evropy neslyšících v maratonu v Polsku, které bude za čtyři týdny. Richard Helcel se umístil celkově na 50. místě v čase 1:22:17 z více jak 1300 závodníků. Ve své věkové kategorii (40-50) se umístil na 11. místě. S výsledkem byl spokojený, protože si vytvořil nový osobní rekord, byl totiž o tři minuty rychlejší než v posledním osobním rekordu. Budeme mu držet palce, aby uspěl na ME v Polsku.

Zdroj: TZ, R. Helcel, pardubickyvinarskypulmaraton.cz