Hlavní / Aktuality / Sport / Běžec na lyžích František Kocourek zahájil sezónu

Běžec na lyžích František Kocourek zahájil sezónu

Sluchově postižený reprezentant v severském lyžování František Kocourek zahájil běžkařskou sezónu účastí na maratonském závodu Noční Bedřichovská na 17,5 km ve volném stylu a 30 km v klasickém stylu.

V pátek 5. 1. 2018 ve večerních hodinách odstartoval Kocourek do závodu volnou technikou. Trať závodu z části vedla po trase Jizerské 50. Podmínky byly nepříznivé, v průběhu závodu pršelo a teplota byla kolem 3 stupňů nad nulou. Naštěstí si Franta dobře namazal lyže na velmi mokrý sníh. Do cíle dorazil celkově na 25. místě z 248 závodníků v čase 0:59:27. Ve své kategorii obsadil 12. pozici.

V sobotu 6. ledna byl na programu závod na 30 km klasickou technikou. Na startu byla teplota opět nad nulou. František Kocourek do cíle dojel celkově na 55. místě. Jeho čas byl 1:45:08, což znamenalo 30. místo v kategorii z celkového počtu 173. závodníků.

Na další závod odjel Kocourek do italských Dolomitů, kde se v sobotu 13. ledna konal ski – maraton Pustertalen. Trasa závodu v délce 60 km byla velmi členitá a měla hodně zatáček, ale za to vedla krásnou dolomitskou krajinou. František Kocourek, který jel tento závod poprvé, se brzy dostal mezi první stovku závodníků a svoji pozici stále vylepšoval. Do cíle dorazil Kocourek na 53. místě (celkem 372 závodníků) v čase 3:11:59, ve své kategorii byl devátý z 26 sportovců.

Zdroj: text a foto – František Kocourek