ZE SVĚTA

Baseballový tým bude mít dresy a čepice se znaky ASL


Baseballový klub Red Wings z Rochesteru (město v USA, ve státě New York) se spojil s Národním technickým institutem pro neslyšící a Rochesterskou školou pro neslyšící na oslavu dne kultury Neslyšících v neděli 28. dubna na stadionu Frontier Field.

„Jsme hrdí, že jsme partnery a můžeme oslavovat neslyšící komunitu. Těšíme se, že přivítáme mnoho členů neslyšící komunity a jejich rodiny a budeme tak vzdělávat ostatní fanoušky o kultuře neslyšících,“ řekl  Dan Mason, manažer klubu Wings.

Město Rochester je známé jako „znakující město“, je to historický domov pro neslyšící komunity. Neslyšící jsou nejvěrnějšími fanoušky baseballového klubu Red Wings, který má ve své historii i neslyšící hráče.

Členové baseballového klubu Red Wings budou mít na sobě speciální dresy a čepice na oslavu dne kultury Neslyšících. Na dresech přes prsa bude napsáno „Red Wings“ v americkém znakovém jazyce. Na čepicích vpředu bude logo „R“ v ASL. Po zápase budou dresy vydraženy v aukci v mobilní aplikaci LiveSource a zisk si rozdělí Národní technický institut pro neslyšící a Rochesterská škola pro neslyšící.

Desítky tlumočníků budou přítomni u pokladen, v hledišti i u stánků. Budou k dispozici pro neslyšící. Na této akci také budou tzv. „znakovací přestávky“ – přestávky ticha, kdy nebudou žádné reklamy ani hudba. Návštěvníci se také dočkají i medailonků neslyšících osob, které ovlivnily celou společnost.

Zdroj: milb.com
foto: eu.democratandchronicle.com, mapy.cz, lajoliemaison.fr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Back to top button
Close