Z DOMOVA

Babiš odpověděl neslyšícímu chlapci

Student ze střední školy Gellnerka, která se nachází v Brně, poslal Babišovi video prostřednictvím aplikace „Pojď do mě“.

Student se jmenuje Jiří Pavlík a je mu 17 let.

Co student ve videu vzkázal Babišovi?

Vzkázal mu, že by byl rád, kdyby se Babiš přijel podívat do Brna na střední školu pro neslyšící. Aby mohl Babiš vidět, že neslyšící mají svůj jazyk a svoji kulturu. Také věří, že při návštěvě školy Babiš pochopí největší problém neslyšících – málo tlumočníků ČZJ.

Konkrétně v jejich škole je pouze jediný tlumočník. Polovina učitelů jsou slyšící a ovládají znakový jazyk jen na úrovni několika málo znaků. Druhá polovina učitelů je neslyšících a znakový jazyk je jejich mateřský jazyk. Zkrátka se studenty se pořádně nedomluví. Tím, že jejich vzdělání není kvalitní kvůli této překážce, jsou jim cesty k vyššímu vzdělání uzavřené.

Aby Babiš studentovi porozuměl, sehnal si paní tlumočnici, která mu vzkaz od studenta přeložila. Tlumočnice naučila Babiše představit se ve znakovém jazyce. Poté tlumočnice celou odpověď Babiše pro studenta přetlumočila do ČZJ. Babiš odpověď sdílel na sociální síti Facebook.

Jak reagoval Babiš?

Babiš se díky studentovi dozvěděl nové informace ze světa neslyšících, a chápe, že neslyšící chtějí mít dobré vzdělání. A na to, aby měli dobré vzdělání, je potřeba dostatek tlumočníků ČZJ. Také rád navštíví střední školu pro neslyšící v Brně a bude se snažit nějakým způsobem pomoci neslyšícím lidem.

Video naleznete ZDE.

Zdroj: ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Back to top button
Close
Close