33. Celostátní sportovní hry neslyšící mládeže ve Valašském Meziříčí

0

Vy, kteří jste chodili do škol pro sluchově postižené, si jistě vzpomínáte na jedno úžasné období během roku, kdy byly Celostátní sportovní hry neslyšící mládeže. Dny, které byly plné zábavy, sportovních výkonů a setkání s přáteli z celé České republiky.

2014_05_07-Sportovní-hry-3-2-e1399466650205

Tato tradice ve školách pro sluchově postižené nadále trvá – letošní 33. ročník Celostátních sportovních her neslyšící mládeže se konal ve dnech 28. – 30. dubna 2014 ve Valašském Meziříčí. Sportovních her se zúčastnilo přibližně 100 studentů ze 7 středních škol pro neslyšící studenty z celé republiky – z domácího Valašského Meziříčí, z Prahy dokonce ze tří školVýmolovy, Ječné, Holečkovy, pak i z Brna, z Hradce Králové a z Olomouce.

2014_05_07-Sportovní-hry-1-e1399466693769

V jakých sportovních disciplínách studenti mohli mezi sebou soutěžit?

V atletických disciplínách, stolním tenise, dívky ve volejbale a chlapci ve fotbale. Nejdříve se v pondělí soutěžilo v atletických disciplínách, kde s přehledem vyhrála MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí s nejlepšími výsledky děvčat i chlapců v atletických disciplínách.

Nejlepší sportovec i sportovkyně pocházeli z této školy – Lenka Hornová (4 zlaté medaile a 1 stříbrná) a Jan Snášel (3 zlaté medaile a 1 stříbrná).

2014_05_07-Sportovní-hry-3-1-e1399531633553

V stolním tenise se předvedli Pražáci. Na prvním místě se umístila SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Holečkova a druhé místo získalo Gymnázium, SOŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Ječná. Třetí místo už patřilo SŠ pro sluchově postižené a OU Brnu.

2014_05_07-Sportovní-hrf-e1399466611755

V úterý chlapci hráli fotbalový turnaj a děvčata volejbalový turnaj, který vyvrcholil v středu utkáním o první a o třetí místo. Fotbalového turnaje se ale zúčastnilo jen šest středních škol, protože sedmá střední škola – SŠ, ZŠ a MŠ Výmolova se nezúčastnila z důvodu nedostatku hráčů.

Na finále si zahráli hráči ze střední škol, z Valašského Meziříčí a Hradce Králové, kde domácí studenti VM porazili HK skórem 4:2. Skvělé, že studenti z VM dokázali vyhrát na domácím hřišti. Na druhém místě se tedy umístili studenti z HK.

2014_05_07-Sportovní-hrgf-e1399466621670

O třetí místo hráli studenti středních škol z Brna a z Prahy – Holečkovy, studentům z Brna se podařilo získat dvougólový náskok a vyhráli 5:3. Brňáci tak získali třetí místo a čtvrté místo připadalo Pražákům z Holečkovy. Na pátém místě se umístila střední škola z Prahy – Ječné a na šestém místě střední škola z Olomouce.

U volejbalového turnaje také nebyl plný počet střední škol, ale zúčastnila se ho děvčata ze všech středních škol. Studentky ze střední školy z Prahy – Ječné se daly dohromady se studentkami z střední školy z Prahy – Výmolovy. Totéž udělaly studentky i z Prahy – Holečkovy, které se spojily se studentkami z Hradce Králové.

2014_05_07-Spogrtovnjí-hrgf-e1399466680525

Celkovým vítězem volejbalového turnaje se staly studentky z Brna, druhé byly domácí studentky z VM a třetí se staly studentky z Prahy Výmolovy + Ječné. Na čtvrtém místě se umístily studentky z Prahy – Holečkovy + Hradce Královépáté místo získaly studentky z Olomouce.

2014_05_07-Sportovnjí-hrgf-e1399466670457

MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí, která pořádala 33. ročník Celostátních sportovních her neslyšící mládeže byla se celkovým průběhem Sportovních her spokojená. Studentům se také líbily SH, kde také vyhráli krásné dárky od sponzorů, kteří podpořili tyto Sportovní hryMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Zlínský kraj, město Valašské Meziříčí.

Dalšími sponzory byly Retigo, TON, Zinako, Mlékárna Valašské Meziříčí, firma Sanytrák, ZPV Rožnov p.R. , AudioNIKA, RWE, Valatrans, pekárna Lešňanka, OvocentrumV+V, Vakuum a Okresní fotbalový svaz.

Příští 34. Celostátní sportovní hry neslyšící mládeže se bude konat v Brně za organizace SŠ pro sluchově postižené a OU Brno.

Zde si můžete prohlédnout fotky a výsledky jednotlivých škol a studentů.

Zdroj: M. Palacká, SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Valašké Meziříčí