​​Hartig Jiří ml. – závodník, junior, muži

​​Šindelář Petr – trenér

​​Pazdera Tomáš – závodník, muži

​Fyzioterapeut: Kuba Kryštof

Zástupci ČSNS: Žídek Jan, Panský Ota

Za slunného počasí byl v pondělí 13. března odstartován první závod lyžařů – sjezd.

Z původně přihlášených 10 žen nakonec do startovního pole nastoupilo pouze 5 žen a 1 juniorka. Jelo se jednokolově. Náš benjamínek, teprve šestnáctiletá Marcela Procházková, pro kterou je účast na světovém mistrovství premiérou, závod zkusila jako předjezdec. Svůj strach překonala s velkou noblesou.

A jak dopadly výsledky žen? Naše Tereza Kmochová si dojela pro stříbro. Za první Ruskou Elenou Yakovishinou zaostala o 0, 38 sekund.

Mezi muži byla konkurence větší. Královskou disciplínu vyhrál Švýcar Philipp Steiner. Zlatá medaile byla pro něj o to cennější, jelikož po skončení mistrovství světa plánuje rozloučení se svou lyžařskou kariérou. Naši kluci Jiří Hartig a Jan Panský s náročnou tratí bojovali statečně. Jirka, i přes zranění na noze, skončil na 9.místě mezi muži a mezi juniory byl druhý. Honza se celkově umístil na 14. místě.

Jediný reprezentant Tomáš Pazdera měl volný trénink. Pod dohledem trenéra Petra Šindeláře piloval techniku na dnešní závod v paralelním obřím slalomu. O výsledcích vás budeme průběžně informovat.

Zdroj: TZ, facebook ČSNS